Gdzie idą psy po śmierci? Idea Tęczowego Mostu

Śmierć ukochanego zwierzęcia jest prawdziwym ciosem. Trudno pogodzić się z myślą, że w czasie ziemskiego życia nie będzie można już spotkać kochanej istoty, przytulić jej ani spędzić z nią czasu. Z tego powodu mnóstwo osób zastanawia się, czy po śmierci uda się spotkać z kochanymi zwierzętami. Stąd też pojawiają się pytania, gdzie idą psy po śmierci i czy zwierzęta mają duszę.

Spis treści

IMG_9356.jpg
Psie niebo - Tęczowa Kraina 2023

Dusza zwierzęcia - czym jest?

To pytanie, na które każdy człowiek ma trochę inną odpowiedź. A jednak wielu z nas łączy wiara w to, że życie na Ziemi jest tylko jednym z etapów, prowadzących nas ku doskonałości i jeszcze większej miłości. Realizujemy w czasie życia kolejne lekcje, by po opuszczeniu ciała móc je przeanalizować i połączyć się z ukochanymi duszami oraz innymi, niebiańskimi istotami. I ta wiara jest piękna i daje nadzieję na to, że pewnego dnia znów spotkamy tych, których najbardziej kochamy.

Wiele osób wierzy w duchową sferę życia. Nierzadko przytrafiają się sytuacje, w których wydaje się, że zmarli odwiedzają kogoś. Trudno to opisać, ale są takie chwile, gdy pojawia się znajomy zapach, dźwięk, przesuwa przedmiot lub ktoś wypowiada słowa, jakie kojarzą się z konkretną osobą. To ulotne wrażenia, które dają poczucie, że pomimo odejścia, bliskie dusze wciąż są obok, towarzyszą, kochają i czekają. A to daje olbrzymią nadzieję i siłę.

Czy zwierzęta mają duszę?

Zastanawiając się, gdzie idą psy po śmierci trudno nie pomyśleć i o tym, co dzieje się z duszą zwierzaka. Zakładając, że wszystko wokół pochodzi od Boga czy jakikolwiek Wyższej Istoty (każdy człowiek i każde wyznanie używa różnych określeń, ale wiara w Absolut jest dla nich wspólna) pojawia się wiara, że tak jak i człowiek, tak i inne ssaki czy żyjące istoty mają duszę. Z założenia każdy z nas ma w sobie boski pierwiastek, który pozostaje, po naszym odejściu. Choć nasza forma się zmienia, to wciąż żyjemy.

Przejście za tęczowy most

W wielu wierzeniach pojawiają się określenia raju czy niebiańskich krain, w których znajdują się dusze ludzi, którzy zakończyli swoją ziemską wędrówkę. Niewiele natomiast mówi się o miejscach, w których pojawiają się psy, koty czy konie. A jednak wierzymy w nie i jesteśmy przekonani, że nieraz nasze czworonogi próbowały się z nami skontaktować lub były przy nas w najtrudniejszych momentach. I choć nie widzieliśmy ich oczami, to czuliśmy ich obecność. Czyżby przychodziły do nas z Tęczowego Mostu?

Nie jest łatwo odnaleźć źródło tego określenia, ale Tęczowy Most stał się coraz bardziej popularny kilkadziesiąt lat temu. Szczególnie w latach 80. i 90. w Wielkiej Brytanii podobno pojawiały się wiersze, które miały oswajać temat starty pupila, oraz tego, gdzie te udają się dalej. I oczywiście istotna jest nie sama nazwa, bo ona może być różna, ale koncepcja związana z pobytem czworonogów i wiara w to, co dzieje się z nimi dalej.

Z założenia Tęczowy Most jest piękną, kolorową i bezpieczną łąką, na której spotykają się i wypoczywają wszystkie zwierzęta, które zmarły. Ich dusze są tam spokojne i szczęśliwe. I nawet jeśli pies zmarł w wyniku wypadku czy męczącej choroby to tuż po śmierci szybko się regeneruje, a na łące jest zdrowy i nic mu nie dolega. To miejsce, w którym wszystkie zwierzęta są szczęśliwe i spokojnie czekają na przybycie swoich właścicieli.

Natomiast stawiane kolorowe wiatraczki, które kręcąc się w miejscu pochówku zmarłych zwierzaków skutkują, iż kolory Tęczowego Mostu stają się bardziej intensywne. Jako ich opiekunowie ułatwiamy przejście na drugą stronę Tęczowego Mostu, gdzie odnajdą spokój w zwierzęcym raju. 

Dusze u zwierząt – wierzyć w nie?

Kwestia posiadania duszy jest bardzo trudna. Dla wielu osób wiara w to, co dzieje się po śmierci jest bardzo intymna i nie sposób w nią ingerować. Warto jednak zdać sobie sprawę, że większość osób intuicyjnie już czuje, że nasze ziemskie życie nie jest jedynym, które posiadamy. Mnóstwo osób wyczuwa, że posiada boski, nieśmiertelny pierwiastek. 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy psy po śmierci odwiedzają swój dom?

Wystarczy spytać ludzi wokół, by przekonać się, że nieraz doświadczali spotkań z tymi, którzy już odeszli. Niektórzy wręcz namacalnie przekonali się, że zmarły partner, rodzic czy przyjaciel był przy nich, przesunął krzesłem by zamanifestować swoją obecność lub we śnie przekazał wiadomość, której żyjący dotychczas nie znał. Trudno podważyć niektóre historie, a to daje nie tylko nadzieję, ale i przekonanie, że po śmierci fizycznej czeka nas coś jeszcze…

Słuchając podobnych historii, można znaleźć i takie, w których właściciele zwierząt widzieli cień swoich psów, które już odeszły, słyszeli ich szczekanie lub mieli wrażenie, że dobiega do nich odgłos psich łap na posadzce. I takie wydarzenia jeszcze bardziej napełniają serce nadzieją. I choć trudno jednoznacznie stwierdzić, że człowiek i pies posiadają duszę, to zasłyszane historie i doświadczenia innych każą wierzyć, że tak jest.

Cmentarz dla Zwierząt domowych Tęczowa Kraina - godne pożegnanie Twojego pupila

Każdy pupil jest dla nas wyjątkowy i zasługuje na godne pożegnanie. W Tęczowej Krainie oferujemy miejsce, gdzie wspomnienia o Twoim zwierzaku będą żyć wiecznie. Pozwól nam pomóc Ci uczcić pamięć o Twoim ukochanym przyjacielu w otoczeniu pełnym spokoju i miłości. Sprawdź nasz cmentarz dla zwierząt!

Często zadawane pytania

Tęczowy Most to symboliczne miejsce, przedstawiane jako piękna, kolorowa łąka, gdzie dusze zmarłych zwierząt czekają na ponowne spotkanie ze swoimi właścicielami. Jest to miejsce spokoju, radości i wiecznej młodości dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Tęczowa Kraina to cmentarz dla zwierząt domowych, miejsce, gdzie możemy godnie pożegnać nasze ukochane zwierzęta i uczcić ich pamięć.

Kwestia, czy zwierzęta idą do nieba, jest głęboko związana z indywidualnymi wierzeniami i przekonaniami. Wielu ludzi wierzy, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają duszę i przechodzą do duchowej sfery po śmierci. Zakładając, że wszystko pochodzi od Boga lub jakiejś Wyższej Istoty, wiele osób wierzy, że tak jak ludzie, zwierzęta mają duszę i przechodzą do nieba lub innego duchowego miejsca po śmierci. Idea Tęczowego Mostu jest jednym z wierzeń, które sugerują, że zwierzęta mają swoje miejsce w życiu pozagrobowym, gdzie są szczęśliwe i czekają na spotkanie z nami.

Choć nie ma jednoznacznych dowodów na to, wiele osób opowiada o doświadczeniach, w których czuli obecność swojego zmarłego pupila, słyszeli jego dźwięki czy dostrzegali cień.

Po śmierci wiele osób wierzy, że psy przechodzą do miejsca zwanego Tęczowym Mostem. Jest to piękna, kolorowa i bezpieczna łąka, gdzie dusze zmarłych zwierząt spotykają się i wypoczywają. W Tęczowym Moście zwierzęta są szczęśliwe, spokojne i czekają na przybycie swoich właścicieli. Jeśli pies zmarł w wyniku wypadku czy choroby, tuż po śmierci szybko się regeneruje i jest zdrowy w tym niebiańskim miejscu.