Pamiątki po psie i kocie

Psy i koty darzą nas bezwarunkową miłością. Ich radość na nasz widok jest autentyczna, a troska i potrzeba bliskości sprawiają, że i my bardzo szybko pałamy do nich uczuciami i z całego serca staramy się zapewnić im jak najlepsze życie. Mówi się, że czworonogi mają tylko jedną wadę – żyją o wiele za krótko. Niestety taka jest smutna prawda. Choć nie będą z nami przez całe nasze życie, to poświęcą nam całe swoje życie, miłość i uwagę. W jaki sposób możesz więc upamiętnić ukochanego pupila, gdy fizycznie jego już przy Tobie nie będzie?

Spis treści

urny dla psa i kota
Pamiątki po psie i kocie

Dlaczego warto zadbać o pamiątki?

Ludzie uwielbiają pamiątki, bo te w symboliczny sposób ułatwiają wspominanie najpiękniejszych i najważniejszych chwil w ich życiu. Szczególnie cenne są te, które w jakiś sposób nawiązują do osób czy zwierząt, które były przez nich kochane. Pamiątki po psie i kocie są wspaniałym sposobem na uwiecznienie wspólnych chwil, które są piękne, miłe i pełne ciepła. Dzięki temu nawet w wiele lat później będziesz w stanie powrócić do nich i raz jeszcze wspomnieć to, co było dobre.

Niektórzy boją się, że lata rozłąki z ukochanym pupilem zamarzą pamięć i sprawią, że odgłos jego szczekania, kolor sierści czy radość widziana w jego oczkach przestaną być już tak wyraźne. Stąd też różne przedmioty pamiątkowe stają się bardzo cenne.

Jakie pamiątki po psie i kocie możesz mieć?

Obecnie możesz kupić lub stworzyć wiele pamiątek, które będą trwałe. Niektóre z nich możesz zawsze nosić przy sobie, inne możesz trzymać w domu i wracać do nich, ilekroć poczujesz taką potrzebę. Tak naprawdę ogranicza Cię Twoja wyobraźnia. Jakie pamiątki po ukochanym pupilu warto rozważyć?

Albumy ze zdjęciami i kalendarze

Fotografie wydają się być najbardziej oczywistą możliwością. Teraz już praktycznie każdy z nas ma swój telefon, na którym przechowuje zdjęcia pupila w najzwyklejszych sytuacjach. Pozornie nudne momenty, takie jak spacery, drzemki czy zabawy mogą nie mieć obecnie wysokiej wartości. A jednak ukazują Twojego zwierzaka w chwilach, które są dla niego przyjemne i szczęśliwe. Warto więc zrobić użytek ze zdjęć, które masz w telefonie i zamienić je w trwałą pamiątkę.

Jedną z opcji jest po prostu wywołanie ulubionych fotografii i skompletowanie z nich albumu. Możesz również zamówić fotoksiążkę zawierającą zdjęcia i opisy, wywołać większe fotografie i oprawić je w ramki czy stworzyć kalendarz, który powiesisz w salonie czy w swoim biurze. Każda z tych możliwości zapewni Ci trwałą pamiątkę, a spoglądanie na zdjęcie ukochanego zwierzaka zawsze przywoła wiele ciepłych wspomnień. Dzięki temu zyskasz pewność, że w symboliczny sposób czworonóg zawsze będzie przy Tobie.

Filmy

Alternatywą wobec zdjęć są filmy. To o tyle ciekawa opcja, że na filmie możesz uwiecznić miauczenie i mruczenie kota, jego skoki w trakcie zabaw, szczekanie psa czy figle w trakcie spacerów. Filmy ukazują rzeczywistość i pozwalają zatrzymać w kadrze chwile, które są ulotne. Tym samym nawet w wiele lat po śmierci kochanego zwierzęcia raz jeszcze będziesz mógł usłyszeć odgłos jego szczekania, zobaczyć silne i biegające ciało czy radosny pyszczek w trakcie zabawy. Taki film możesz złożyć korzystając z krótkich nagrań na telefonie oraz przeznaczonych do tego aplikacji. Odtwarzaj go, ilekroć zatęsknisz.

Urny

Do bardzo wartościowych pamiątek należą urny, w których można przechowywać prochy swojego zmarłego zwierzęcia. Po jego śmierci warto zdecydować się na kremację indywidualną. Urna, w której otrzymasz prochy pupila może być dostosowana do estetyki Twojego mieszkania czy domu. Urna to przede wszystkim wielkie symboliczne znaczenie, ale również piękny element dekoracyjny. W ten sposób zadbasz o to, aby pomimo odejścia pies czy kot nadal był obecny i został pochowany w godny sposób. Będąc za życia członkiem rodziny nadal nim pozostanie.

Odcisk łapy

Tęczowa Kraina Krematorium i Grzebowisko Zwierząt Domowych przed pochowaniem zwierzęcia lub jego kremacją indywidualną oferuje odcisk łapki Twojego pupila. Odcisk łapki w ramce lub wyjątkowo trwały odcisk ceramiczny. 

Biżuteria

Nietuzinkowym i jednocześnie bardzo ciekawym pomysłem jest także biżuteria. Na pierwszy rzut oka elegancka, skrywa w sobie wyjątkową wartość. W elementach biżuterii możesz umieścić prochy zmarłego zwierzęcia. W ten sposób zawsze jakaś jego cząstka będzie blisko Ciebie. To wyjątkowy sposób na uhonorowanie nieżyjącego już czworonoga. Myśl o tym, że jakaś jego część nieustannie Ci towarzyszy może sprawić, że poczujesz się pewniej i będziesz mieć pewność, że zawsze będzie nie tylko w Twojej pamięci, ale i w sercu.

Czworonóg zawsze będzie w Twoim sercu

Odejście zwierzęcia nigdy nie jest proste. Możesz jednak zatroszczyć się o to, by po jego śmierci Twój dom pełen był pamiątek, które będą przypominać o jego obecności i miłości. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wywołanie ulubionej fotografii czy wybierzesz zawieszkę z prochami czworonoga pamiętaj o tym, że najważniejsza jest symbolika oraz myśl o tym, że kochane zwierzę w ten sposób zawsze będzie przy Tobie, a więc częściowo nadal będzie żyć.

Często zadawane pytania

Najpopularniejsze pamiątki to albumy ze zdjęciami, filmy, urny z prochami, odciski łap, a także biżuteria zawierająca prochy lub symboliczne elementy nawiązujące do zwierzęcia.

Pamiątki pomagają zachować wspomnienia o zwierzęciu, uczcić jego życie i są sposobem na przeżywanie żałoby, pozwalając na symboliczne zachowanie obecności pupila.

Urny są dostępne w krematoriach zwierząt oraz u niektórych producentów specjalizujących się w pamiątkach po zwierzętach. Można je również zamówić u nas telefonicznie lub online.

Tak, odciski łap wykonane z ceramiki lub innych trwałych materiałów są trwałymi pamiątkami, które można umieścić w ramce lub przechowywać jako osobisty artefakt.